top of page
flaga menu langue select option
u93632p.jpg

Wymiana izolacji RTO | Dopalacz RTO

Izolacja odgrywa niezwykle istotną rolę w przypadku urządzeń RTO (Regenerative Thermal Oxidizer). Stal sama w sobie nie byłaby w stanie wytrzymać ekstremalnych różnic temperatur, jakie występują w środowisku procesu termicznego utleniania. Urządzenia RTO często są umieszczone na zewnątrz zakładów przemysłowych, gdzie w okresach zimowych w niektórych krajach występują temperatury poniżej zera, podczas gdy wewnątrz komory spalania panują temperatury od 700°C do 1300°C. W celu zapewnienia termicznego zabezpieczenia stali oraz uniknięcia kondensacji wynikającej z różnic temperatur, inżynierowie projektujący urządzenia RTO zastosowali izolację termiczną o grubości od 15 do 25 cm.

Montaż izolacji stanowi niezwykle trudne i niebezpieczne zadanie. Dlaczego tak jest?

Aby izolacja była poprawnie zamontowana, konieczne jest jej mechaniczne zamocowanie przy jednoczesnym użyciu specjalnego kleju termicznego. Montażyści wykonujący te zadania muszą być odpowiednio zabezpieczeni, ponieważ izolacja zawiera włókna ceramiczne, które unoszą się w powietrzu podczas prac. Osoba pracująca w takim środowisku bez odpowiedniego zabezpieczenia narażona jest na poważne problemy z drogami oddechowymi. Izolacja RTO, na którą nie wynaleziono jeszcze zamiennika, jest również wysoko rakotwórcza.

W celu wymiany lub montażu izolacji, należy skorzystać z usług wyspecjalizowanego serwisu zajmującego się urządzeniami RTO. Firma Green Technologies jest rekomendowana przez większość producentów urządzeń RTO w USA i obecnie rozwija swoją działalność na rynku europejskim. Zapewniamy pełen zakres prac związanych z urządzeniami RTO, w tym prawidłowy montaż i wymianę izolacji, a także dostarczamy różnego rodzaju izolacje w wyznaczonym terminie.

Wymiana izolacji w urządzeniach RTO.
Izolacja odgrywa niezwykle istotną rolę w przypadku urządzeń RTO (Regenerative Thermal Oxidizer). Stal sama w sobie nie byłaby w stanie wytrzymać ekstremalnych różnic temperatur, jakie występują w środowisku procesu termicznego utleniania. 

Wymiana izolacji w urządzeniach RTO.

wymiana izolacji w RTO green technologies system
bottom of page